גוגל אינבוקס ממציאה מחדש את האימייל

ב-באוקטובר 2014 גוגל חשפה תוכנת מייל נסיונית שתרוץ במקביל לג'ימייל שכולנו רגילים ואוהבים. בהתחלה זאת היתה גרסה רק לטלפונים לאנדרויד והיו חסרים הרבה דברים, אך גוגל לאט לאט שיפרו דברים וכרגע האפליקציה קיימת בכל הפלטפורמות כולל ממשק וובי בשביל עבודה על המחשב ואייפונים. האפליקציה פתוחה לכל מי שיש לו ג'ימייל שזה בערך כולם ואני זוכר שישר רציתי לבדוק איך גוגל מנסה להמציא את הגלגל בעולם המייל, הרבה שנים אחרי שהם חידשו עם ג'ימייל שלפניו לא היינו רגילים לעבוד עם שרשראות של מיילים מחוברות, תגיות ופילטרים מתוחכמים. כשניסיתי את השירות לפני שנה בערך, לא התעמקתי יותר מדי ומהר מאוד חזרתי לממשק המוכר והטוב של ג'ימייל, בלי לחשוב יותר מדי למה חזרתי. אני שמח לבשר לכם שלפני כמה שבועות החלטתי לתת עוד צ'אנס לגוגל אינבוקס, ואני כל כך שמח שעשיתי את זה. גוגל ליטשו ושיפרו דברים שם, ואני חייב להגיד שהם מצליחים לשנות הרגלים רעים שלי והפכתי להיות יותר יעיל בכל מה שקשור לתקשורת שלי בעבודה.

googleInbox

אז נתחיל עם הסבר קצר במה שונה גוגל אינבוקס מג'ימייל ואיך הוא עשה את זה. גוגל אינבוקס לדעתי הוא שילוב של אימייל ולוח משימות ולכן הוא מאוד מתאים למייל של עבודה, אבל לא רק – כל תיבת דואר משימתית כמו של סופר אמא שמתקתקת מליון משימות ביום יכולה להנות מכך, אם המייל שלה הוא חלק מהכלים שלה. השימוש היומיומי באינבוקס הוא בשלושה כפתורים שאתם רוצים לבחור לכל מייל שמגיע. המשמעותי ביותר עבורי הוא הראשון והוא נקרא Done או סימן של וי הוא עבור מיילים שביצעתם את מה שרשום שם, והוא נעלם מהאינבוקס ונכנס לתיקייה של done. למעשה זהו פיצ'ר דומה לכפתור הארכיב שפינה מייל מתיבת דואר הנכנס לתיקיית ארכיב, אבל השינוי בשם הוא כל כך משמעותי שהוא שינה לחלוטין את ההתנהגות שלי. יש בי ובאנשים אחרים משהו אספני שלא רוצים לנקות את תיבת דואר הנכנס לארכיב ולכן לא הייתי משתמש כל כך בפיצ'ר של הארכיב, אבל עכשיו כשקוראים לזה done אני משתמש בזה כל הזמן, מבסוט מכך שסיימתי את המשימות ואני מנקה את השולחן. מצחיק איזה שינוי התנהגותי התרחש אצלי רק בגלל שינוי בשם, אבל עכשיו אני למעשה כל הזמן שומר על המייל שלי נקי ומסודר רק עם אימיילים שאני עדיין צריך לטפל בהם. כמובן שברגע שנכנס מייל חדש לשרשור של מייל שביצעתי, הוא חוזר לאינבוקס.

הכפתור השני הוא pin to inbox כלומר סיכה משרדית שלמעשה מצמידה את המייל לאינבוקס הראשי ולמעשה זאת הפעולה ההפוכה מכפתור ה-done מכיוון שהיא מחזירה מייל או שרשור שלם ממקום אחר כמו תיקיית done או תגית כלשהי וממקמת אותה באינבוקס.
הכפתור השלישי בה אתם יכולים לבחור הוא מעניין במיוחד והוא snooze. מה שזה עושה הוא שאתם בוחרים מועד בו אתם רוצים שהמייל יקפוץ לכם והוא נעלם (נכנס לתיקיית snooze) וחוזר לראש האינבוקס שלכם במועד שבחרתם. אתם בטח מבינים למה זה טוב – אם אתם מחליטים שאתם רוצים לטפל בזה בזמן יותר מאוחר.

יש עוד פיצ'רים כמו bundles שמחליפים את labels אבל אני צריך עוד להתנסות בזה לפני שאני מדווח לכם. בינתיים אני יכול לסכם שבזכות אינבוקס, כל המיילים שמופיעים כרגע בתיבת הדואר שלי הם מיילים שאני צריך לטפל בהם ואני פועל בקנאות על לשמור על המייל שלי נקי מהסחות דעת. אני מאוד ממליץ לכם להתנסות בגוגל אינבוקס אם זוהי תיבת המייל שלכם בעבודה או מכילה הרבה משימות שאתם צריכים לעשות. למעשה גם במייל הפרטי שלי אני עובד עכשיו עם גוגל אינבוקס ומסתבר שבעצם שם כיף לשמור על סדר ולוודא שאתם לא שוכחים שום דבר.

2 תגובות בנושא “גוגל אינבוקס ממציאה מחדש את האימייל”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *